Meny
Vi kan truckar!

Service & reparationer

Olema Truckspecialisten har en väl utbyggd organisation av servicetekniker med 20 servicedepåer runt om i landet.

Våra välutbildade tekniker har god produktkännedom, lång branscherfarenhet och kan snabbt nå fram till kunderna. Varje tekniker har en välutrustad servicebil med ett kundanpassat reservdelslager och kan utföra de flesta reparationerna på plats hos kunden.

I Norrköping och Göteborg återfinns våra verkstäder för större reparationer.

Journummer

Vid brådskande ärenden är ni välkomna
att kontakta oss på vårt journnummer.

Rocla AGV

Vi är ackrediterade för Rocla AGV.
Kontakta oss, vi kan truckar!

Olema

Våra tekniker

Jörgen Astbring

Jörgen Astbring

Serviceansvarig Öst

jorgen.astbring@olema.se
010-495 26 41

Lasse Strandberg

Lasse Strandberg

Serviceansvarig Väst

lasse.strandberg@olema.se
031-780 35 71

Niklas Engwall

Niklas Engwall

Servicetekniker

niklas.engvall@olema.se
010–495 26 40

Dalarna

Richard Kleihs

Richard Kleihs

Servicetekniker

richard.kleihs@olema.se
010–495 26 48

Halland

Bengt Larsson

Bengt Larsson

Servicetekniker

bengt.larsson@olema.se
010–495 26 46

Skåne

Jan Connert

Jan Connert

Servicetekniker

jan.connert@olema.se
010–495 26 52

Småland

Ioan Veciunca

Ioan Veciunca

Servicetekniker

ioan.veciunca@olema.se
010-495 26 44

Västergötland

Fredrik Särnblom

Fredrik Särnblom

Servicetekniker

Fredrik.sarnblom@olema.se
031-780 35 84

Västergötland

Martin Styre

Martin Styre

Servicetekniker

martin.styre@olema.se
031-780 35 79

Västergötland

Martin Roos

Martin Roos

Servicetekniker

martin.roos@olema.se
031-780 35 85

Västergötland

Ulf Lemborn

Ulf Lemborn

Servicetekniker

ulf.lemborn@olema.se
031-780 35 82

Västergötland

Michael Eriksson

Michael Eriksson

Servicetekniker

michael.eriksson@olema.se
010-495 26 43

Östergötland

Thomas Andersson

Thomas Andersson

Servicetekniker

thomas.andersson@olema.se
010-495 26 45

Östergötland

Roland Boqvist

Roland Boqvist

Servicetekniker

roland.boqvist@olema.se
010-495 26 53

Verkstad

Damien Técouères

Damien Técouères

Servicetekniker

damien.tecoueres@olema.se
010–495 26 37

Västmanland

Jeffrey Pritchard

Jeffrey Pritchard

Servicetekniker

jeffrey.pritchard
010-495 26 42

Skåne

BUILT FOR IT